Informaţii despre Cetatea Târgu Neamţ

Rapid Suceava - Ceahlaul Rapid

Rapid a pus mari probleme Ceahlăului

Rapidul a suferit ieri, la Piatra Neamţ, în faţa formaţiei de prima ligă Ceahlăul, prima înfrângere din intersezon, scor 0-1. Evoluţia fotbaliştilor suceveni a fost însă una dătătoare de speranţe, aceştia fiind la conducerea ostilităţilor în primele 45 de minute, când Sumanariu, Golofca, Buziuc şi Semeghin (bară) au irosit cele mai mari ocazii de gol.
Continuare…

golofca amical cu dorohoi itcani

Amicalul cu FCM Dorohoi s-a încheiat nedecis

Rapid a remizat cu azi cu FCM Dorohoi, scor 1-1, în cel de-al cincilea meci de pregătire susţinut în ultimele 10 zile. După două ocazii ratate de Tiron şi Golofca în prima repriză, oaspeţii au deschis scorul contrar cursului jocului, în minutul 65, prin Marin, care a reluat cu capul în plasă o minge centrată
Continuare…

Echipa Rapid CFR Suceava

Cetatea, ultimul obstacol

Rapid a început în forţă sezonul oficial 2014-2015. În campionat, sucevenii au remizat pe terenul Farului Constanţa, după ce au evoluat o oră cu un om mai puţin pe teren şi au învins pe FCM Dorohoi, la scor de neprezentare, pe Areni. În Cupa României, „alb-vişiniii”, au eliminat lejer formaţia de Liga a III-a Ştiinţa
Continuare…

Cetatea Targu Neamt

Târgu Neamţ e următorul adversar în Cupă

Rapidul şi-a aflat adversarul pe care-l va întâlni în Turul V al Cupei României. Sucevenii vor evolua pe terenul grupării de Liga a III-a Cetatea Târgu Neamţ în ziua de marţi, 9 septembrie, cu începere de la ora 16.30. „Chiar dacă ne aşteaptă un parcurs foarte greu în campionat, în acest sezon suntem interesaţi şi