Informaţii despre Ciprian Sumanariu

foto grup Rapid

Lotul pentru sezonul oficial de primăvară

Nu mai puţin de nouă jucători au ajuns pe Areni în pauza de iarnă, este vorba de Jan Turiţă (portar), de la Bucovina Pojorâta, Daniel Ciobanu (fundaş central), de la Farul Constanţa, Alin Dudea (fundaş central), de la Dinamo Bucureşti, Andrei Alecsandru (fundaş lateral), Radu Luţac (mijlocaş), Ionuţ Plămadă (atacant), toţi trei de la Bucovina
Continuare…

cu bacau iarna 2016

ÎNFRÂNGERE ÎN AMICALUL CU SC BACĂU

Colegele de serie Rapid Suceava şi SC Bacău s-au întâlnit astăzi, într-un meci de pregătire pe terenul sintetic de la Liceul cu Program Sportiv. Câştig de cauză a avut formaţia vizitatoare, cu scorul de 1-0, la capătul unui joc în care echipa suceveană a arătat că încă se află în perioada de căutări. Băcăuanii au
Continuare…

cu ceahlaul 2016

Rapid a pierdut clar la Piatra Neamţ

Rapid a pierdut la scor de neprezentare meciul amical, din deplasare, cu Ceahlăul Piatra Neamţ. Sucevenii au fost echipa mai bună vreme de 60 de minute, interval în care au irosit şi câteva bune ocazii de a marca prin Tudorache, Sandu şi Galan. Filmul jocului s-a schimbat în momentul în care antrenorul Costel Ilie a
Continuare…

conferinta start sezon

MULTE NOUTĂŢI ÎN LOTUL RAPIDULUI

Nu mai puţin de 14 jucători noi a transferat Rapidul în această vară. Este vorba portarii Vlad Hânţăscu (Viitorul Constanţa) şi Toma Niga (LPS Suceava), fundaşii Sorin Ciobanu (Metalul Reşiţa), Cătălin Tăutianu (LPS Suceava), Paul Mateciuc (Ceahlăul Piatra Neamţ) şi Ionuţ Mihai (Dinamo Oneşti), mijlocaşii Alexandru Vrabie (FCM Dorohoi), Cătălin Strugariu (FCM Bacău), Lucian Jitariuc
Continuare…

rapid botosani

Înfrângere pe final în amicalul cu Botoşani

Rapid şi FC Botoşani s-au întâlnit astăzi într-un meci de pregătire pe stadionul Areni. Sucevenii au evoluat decis, au ratat câteva bune ocazii de gol prin Negru, Sumanariu, Golofca şi Sava, însă cei care au avut câştig de cauză până la urmă au fost oaspeţii, ca urmare a reuşitei semnate de Ianc, în minutul 82.