Informaţii despre Constantin Sascha Marinkovic

rapid botosani

Înfrângere pe final în amicalul cu Botoşani

Rapid şi FC Botoşani s-au întâlnit astăzi într-un meci de pregătire pe stadionul Areni. Sucevenii au evoluat decis, au ratat câteva bune ocazii de gol prin Negru, Sumanariu, Golofca şi Sava, însă cei care au avut câştig de cauză până la urmă au fost oaspeţii, ca urmare a reuşitei semnate de Ianc, în minutul 82.
Continuare…

florin plecanciuc 3

La Multi Ani, Florin Plecanciuc!

Florin Plecanciuc îşi serbează astăzi ziua de naştere. Pe această cale îi transmitem multă sănătate, fericire şi împlinirea tuturor dorinţelor. La mulţi ani!

cu botosani

Înfrângere în amicalul cu FC Botoşani

Rapidul a acceptat invitaţia vecinilor de la FC Botoşani de a disputa un meci amical. Partida s-a disputat pe terenul din localitatea Roma şi s-a încheiat cu victoria grupării de Liga I, cu scorul de 4-0, prin golurile marcate de Danci (22) Vaşvari (43), Roussel (75) şi Acsinte (84). „Alb-vişiniii” n-au putut conta în acest
Continuare…

Rapid slobozia

Victorie la „masa verde” cu Slobozia

Ieri a început sezonul ofiial de primăvară în Liga a II-a. Rapidul n-a evoluat în etapa a XVII-a, însă şi-a adăugat încă trei puncte în cont, la „masa verde”, profitând de faptul că gruparea Unirea Slobozia s-a retras din campionat în pauza de iarnă. Oarecum la fel au stat lucrurile şi în întâlnirea dintre Săgeata
Continuare…

Rapid cu Slobozia

Sezonul oficial de primăvară al Ligii a II-a va debuta sâmbătă, pe 28 februarie, însă gruparea locală, Rapid Suceava, va începe campionatul o săptămână mai târziu. Şi asta pentru că Unirea Slobozia, adversarul „ceferiştilor” din etapa a XVII-a, a anunţat astăzi în mod oficial Federaţia că se retrage din campionat, urmând să se înscrie, începând