Informaţii despre Neculai Grosu

balan site

DANIEL BĂLAN ESTE NOUL ANTRENOR PRINCIPAL

Costel Ilie n-a rezistat decât trei luni pe banca Rapidului. După zece meciuri în campionat, şapte în sezonul regulat şi trei în play-out, interval în care echipa suceveană a înregistrat o victorie, cinci rezultate de egalitate şi patru înfrângeri, conducerea clubului şi tehnicianul nemţean au căzut de comun acord pentru întreruperea colaborării. „Ne aflăm într-o
Continuare…

Rapid prezentare lot

Onciu, Buziuc şi Soare – prezentaţi oficial

Rapidul şi-a prezentat astăzi achiziţiile din intersezon, în cadrul unei conferinţe de presă organizate la Restaurantul Vivendi. Sucevenii au transferat jucători importanţi în această iarnă, precum mijlocaşul Marius Onciu, de la Ceahlăul Piatra Neamţ, atacantul Alexandru Buziuc, de la Gaz Metan Mediaş, fundaşul central Romeo Soare, de la Unirea Slobozia, alături de Eduard Săvoaia, de
Continuare…

golofca amical cu dorohoi itcani

Amicalul cu FCM Dorohoi s-a încheiat nedecis

Rapid a remizat cu azi cu FCM Dorohoi, scor 1-1, în cel de-al cincilea meci de pregătire susţinut în ultimele 10 zile. După două ocazii ratate de Tiron şi Golofca în prima repriză, oaspeţii au deschis scorul contrar cursului jocului, în minutul 65, prin Marin, care a reluat cu capul în plasă o minge centrată
Continuare…

rapid pojorata

„Alb-vişiniii” se impun cu 4-1 în faţa Pojorâtei

Formaţiile Rapid Suceava şi Bucovina Pojorâta s-au întâlnit astăzi, într-un meci amical pe stadionul Iţcani. Forţaţi de gerul de afară, jucătorii celor două formaţii au făcut o mare risipă de energie, oferind un spectacol agreabil. Rapid s-a impus la final cu scorul de 4-1 (3-1), ambele echipe irosind multe alte ocazii de gol. Aflată la