SC Bacău: g. Miron (cpt.) – Mihălăchioae, I. Ursu, Burcă, Sascău – Adăscăliţei (Hurdubei ’75) – Corban (T. Ignea ’46), C. Neagu (Dumitriu ’46), Pungă – Sahru, Vraciu.

Rapid CFR Suceava: Ct. Pascal – D. Bălan, R. Sava, Ferariu, Semeghin (cpt.) – Aeroaiei, Sumanariu (Gheorghiciuc ’66) – Golofca (Strugariu ’83), G. Apostol, Dănilă – M. Negru
Antrenor: Bogdan Tudoreanu.

Arbitru: Antonie Andrei (Bucureşti – Bucureşti).
Asistenţi: Vatamanu Cosmin (Bucureşti – Bucureşti) şi Necula Mihaita (Bucureşti – Bucureşti).

Spectatori: 200

Rapid a cedat la limită, cu 1-0, meciul de la Bacău, contând pentru etapa a IV-a a Ligii secunde. Chiar dacă au deplasat în oraşul lui Bacovia o echipă improvizată, din care au lipsit mai mulţi titulari, sucevenii au dat o replică foarte bună, însă au fost urmăriţi de neşansă. Cea mai mare ocazie de gol a primei reprize a fost bara lui Golofca. Istoria partidei avea să se scrie în minutul 77, atunci când Negru a trimis balonul în transversala porţii adverse, iar pe contraatac, băcăuanii au înscris golul victoriei prin Ignea.